luni, 3 noiembrie 2014

Suntem iluminati si nu suntem iluminati.

 Timpul pentru studiere s-a incheiat.  Am devenit dependenti de studiu, acum e timpul sa experimentam. Da, am progresat mult, dar gata. Sa Uitatam tot ce am invatat ,sa plecam  acum si sa experimentam.  Vom arde aceste carti? Nu, luam aceste carti, mergem afara si le vom plasa in baruri, bordele, castele, le ascundem in speranta ca persoanele potrivite le vor gasi.  Este sfarsitul unei ere uimitoare dar si inceputul unei alte ere.Este timpul pentru experimentare. Fiecare dintre noi am avut experienta aceasta. Ni s-a cerut sa plecam sa experimentam in primul rand experienta noastra. Si sa nu mai studiem, gata cu distragerile. Sa Incetam sa reluam studierea in aceasta viata, noi deja am facut-o in alta viata.Suntem iluminati si nu suntem iluminati. 

duminică, 19 octombrie 2014

Dar eu va spun: cu ce stiti acum, nu va mai puteti intoarce sa dormiti, desi ati mai incercat.

Totul este despre iluminare. Nici nu mai trebuie sa va intrebati. Este o mare confuzie cu intrebarile astea: ce este ilminarea? ce este ascensiunea? Este o integrare a voastra, a divinitatii voastre, a aspectelor voastre in aceasta viata.
 Daca dupa ilminare alegeti sa parasiti sau nu corpul, este doar alegerea voastra. Dar in momentul iluminarii nu trebuie sa va temeti de parasirea corpului, ati facut-o de atat de multe ori. Voi va ganditi: cum este sa fii o fiinta iluminata in corp fizic? Mintea nu isi poate imagina cum este. Mintea incepe sa simta frica si se retrage.  Daca dupa ilminare alegeti sa parasiti sau nu corpul, este doar alegerea voastra. Dar in momentul iluminarii nu trebuie sa va temeti de parasirea corpului, ati facut-o de atat de multe ori. Voi va ganditi: cum este sa fii o fiinta iluminata in corp fizic? Mintea nu isi poate imagina cum este.
 Mintea incepe sa simta frica si se retrage. Dar eu va spun: cu ce stiti acum, nu va mai puteti intoarce sa dormiti, desi ati mai incercat. Puteti amana momentul sau puteti respira profund si sa nu va mai fie frica.(rasete) Puteti amana momentul sau puteti respira profund si sa nu va mai fie frica.

Relaxati-va in iluminarea voastra.

 A fi maestru ascensionat inseamna sa faceti ce vreti, cand vreti si cum vreti. Asta stiati deja. Iluminarea nu e ceva nou. Iluminarea inseamna  sa va permiteti sa experimentati totul.  Iluminarea inseamna sa va permiteti sa o realizati. Realizarea vine din permitere, relaxare. Relaxati-va in iluminarea voastra.

marți, 14 octombrie 2014

Va mai amintiti cand va spuneati: am nevoie de un sut in cur, vreau o schimbare?

. E dificil pentru voi in aceasta lume. Azi nu veti auzi nimic nou,. De ce aveti nevoie de ceva nou daca nici nu ati integrat vechile lucruri?