luni, 9 iulie 2012

Audrey Hepburn - Only you

Vanturile schimbarii bat cu putere spulberand vechiul si lucrurile expirate , aliniindu-ne cu adevaratele noastre pozitii. Uriase schimbari sosesc in vietile noastre. Multe elemente care au fost blocate sau intepenite in vechile lor pozitii sant acum eliberate. Acum intram pe un drum super-rapid. Pe durata tranzitiei noastre de la biblioteca in padure, nu este vorba ca biblioteca dispare, ci ca cele doua lumi sant rearanjate maret, pana cand acestea fuzioneaza una cu alta creand un taram total nou. Noi devenim foarte familiari cu acest taram fuzionat. Noi stim acum ca, cateva din cartile noastre sant localizate in coroana unui copac si daca deschidem o carte si o pasare iese afara , acest lucru nu ne surprinde. Pur si simplu salutam pasarea. Noi locuim acum inafara hartii , in lumi amestecate si aceasta face ca fiecare zi sa fie o aventura. Luna iulie se simte ca o panza alba. Nu este usor sa vezi ce urmeaza. Aceasta face ca, cativa oameni sa fie frustrati si nerabdatori. Aceasta goliciune insarcinata ii face nervosi, deci ei incep sa prinda frenetic orice pictura pot gasi si sa o arunce pe panza lor goala. Daca dorim sa fim adevarati cu noi insine si acceptam ceea ce nu lucreaza in vietile noastre sau ce nu mai apartine acestora, acum este un timp profund pentru incheiere. Noi ne conducem barcile cu o super-viteza, in timp ce santem intinsi dincolo de vechea noastra zona de confort. Ne miscam prin furtunile noastre perfecte si Palariile cad peste tot in jurul nostru. Noi nu jonglam numai cu portocalele, ci si cu lumile, cu cicluri intregi de vieti, adevaratele noastre scopuri si vise salbatice, impreuna cu Tot Ceea Ce Noi Santem si Tot Ceea Ce Am Fost Vreodata.Noi santem pe calea rapida acum si acceleram pe o traiectorie directa in adevaratele noastre pozitii.Stam fermi in punctul central al TIMPULUI POTRIVIT-LOCULUI POTRIVIT. Noi santem pregatiti !                                           Sursa : www.nvisible.com

... daca nimic nu functioneaza, nu mai faceti nimic...

Elibereaza, clarifica, integreaza. Sufletul nu poate ajunge la intelepciune prin vechile sisteme de credinta. Suntem aici pentru iluminare. Iluminarea este despre constientizare, despre simplificare, integrare. Nu puteti integra daca complicati.                              sursa: http://alessandragrigorescu.blogspot.ro/

duminică, 8 iulie 2012

Gandul pur al dorintei este o recunoastere ca exista lipsa, si astfel un abis si o tensiune interioara.


  Gandul pur al dorintei este o recunoastere ca exista lipsa, si astfel abis si o tensiune interioara.       

  Dar de ce ne
simtim atat de incompleti atat de des? Exact asa cum un obiect strain poate deranja un camp magnetic, si gandirea noastra poate deranja forta
noastra magnetica. Daca gandim negativ sau creem o valoare de sine saraca, campul nostru se poate bloca si abundenta care este de drept a
noastra se poate bloca. Este o problema a mentalitatii/emotiilor, a ''eliberarii caii'' astfel incat viata in toate formele sale sa poata curge prin noi.
    Un
alt blocaj poate aparea cand noi, din constiinta separarii, comparam ceea ce au altii cu propria noastra situatie.Constiinta unificata nu compara (acesta este un alt abis) si accepta total si se apreciaza profund pentru ceea ce este.                                                                                                                                                                                    
  Este ca si mancarea unei mese-va simtiti cel mai bine cand foamea este abia satisfacuta.Dar cand mintea vrea mai mult si mancati prea mult (ineficient), corpul nu se simte bine. Mancarea in plus nu era necesara. Poate ca asta explica pana la un anumit grad numarul mare al obezitatii din america, mai mare decat in orice alta tara. Vrem din ce in ce mai mult- o reflectie a constiintei separarii la lucru. Noi incercam sa hranim foamea nesatisfacuta a dorintei care este creata in constiinta separarii si totusi ne putem expanda in constiinta unificata si astfel simtul dorintei se disipeaza.                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Imaginati-va ca aveti tot ce v-ati dorit mereu, ca aveti fericire in orice moment si situatie, apreciati totul, ca nu mai trebuie niciodata sa cereti nimic si sunteti infinit bucurosi. Asta este constiinta unificata. Acesta este regatul lui Dumnezeu, ''cautati in primul rand regatul lui dumnezeu si restul vi se va adauga''. Odata ce experimentati constiinta unificata, restul se va rezolva de la sine.                    sursa:wwwspiritlibrary.com

sâmbătă, 30 iunie 2012

...energia polaritatilor feminina si masculina sau sacra uniune a lunii si a soarelui intr-o singura fiinta...


. BINE ATI VENIT ACASA !

Eu sant entuziasmata in legatura cu dezvaluirea mea si cu trairea in minunata " vila a mea" care a fost ascunsa sub toate aceste vechi structuri. Am fost atat de obisnuita sa lucrez asupra mea, incat acesta a devenit un mod de viata ; atat de obisnuita sa evoluez, incat am uitat ca acest lucru se va termina intr-o zi ; atat de devotata sa proiectez, incat am uitat ca va veni timpul sa ma relaxez si si sa ma bucur de toate.
Imaginati-va ca nu mai trebuie sa munciti in viata voastra. Imaginati-va ca ati primit raspuns la toate intrebarile.Imaginati-va ca nevoile va sant completate. Imaginati-va traind visul casei Sinelui vostru. Aceasta este o schimbare uriasa in modul in care trecem prin viata, dar asta asteptam din totdeauna. BINE ATI VENIT ACASA !  Povestile dificultatilor si ale triumfului nu conteaza. Ereditatea corpului depinde de noi acum. Credintele despre experienta si realitate pot incepe sa se schimbe si sa curga. Exista o multime de straturi ale intregii schele pe care le-am folosit pentru a ne crea pe noi insine si ne poate lua putin timp pentru a le demola pe toate.Dar exista o multime de ajutor disponibil si va fi doar atat de greu cat permitem noi, prin mentinerea vechilor idei despre noi insine. Sursa : www.crimsoncircle.com

REZEMAT DE GARD ...

. Exista mai multa informatie disponibila decat vreodata inainte, deci este usor sa impartasesti informatia si experientele cu altii care merg pe calea iluminarii naturale. Noi avem mai multe oportunitati de a ne intalni impreuna in persoana, pentru a crea spatiul sigur pentru iluminare. In shoudul din iunie, Adamus a spus ca santem la sfarsitul evolutiei. Este timpul sa oprim efortul pentru a evolua si sa incepem sa traim. Acestea toate fac parte din procesul iluminarii naturale. Am invatat ca "natural" nu inseamna neaparat si usor. Mai exista inca provocari zilnice- cand le vad ca provocari. In zilele mele bune, stiu ca tot ceea ce se intampla in viata mea face parte din desfasurarea naturala a iluminarii. O multime din aceste lucruri au de a face cu eliberarea, deoarece mai este mult de eliberat din constructiile vechiului uman, ca parte a iluminarii. Multe din energiile interioare se schimba, ceea ce ,in schimb, cauzeaza schimbari in viata noastra. Daca aceste schimbari sant privite cu rezistenta, aceasta face ca iluminarea naturala sa fie foarte dificila, dar daca acestea sant privite ca parte a iluminarii, atunci beneficiem de intelegerea binecuvantarilor experientei. Adamus a explicat ca, Corpul Constiintei va avea iluminarea naturala , deoarece aceasta a fost deja a aleasa prin suflet. Acum depinde de umani sa o permita si sa o experimenteze. Sa celebram iluminarea noastra naturala, neinterferand si avand pace in interior, stiind ca totul in viata noastra este acum despre acest dar natural.
Adamus a declarat ca noi gasim aproape orice mod posibil de a face iluminarea nenaturala. Prin mintea noastra umana noi o planuim, o structuram si facem din aceasta un scop, in loc sa fie o experienta.Invatatorii spirituali care nu sant iluminati, predau claselor despre iluminare. In momentul in care nu credem ca iluminarea noastra se desfasoara cum trebuie, ne masam cu o crema si bem o fiertura pentru influentarea energiei iluminarii. Permitand iluminarea ca un proces natural , aceasta este o uriasa schimbare a paradigmei. In trecut, constiinta nu era atat de expandata cum este acum , deci doar cativa s-au deschis catre aceasta si chiar mai putini au realizat-o.


Dupa ce a spus ultimul sau "Si asa a fost" audientei de aproape 500 de shaumbra , el a coborat pe alee, in afara salii de bal. A fost un moment uluitor, patrunzator. Tobias si cu mine ne-am plimbat prin lumina soarelui din acea dupa-amiaza minunata din Colorado. Nu era nimeni prin preajma, doar prietenul meu ingerul si cu mine. Am facut o pauza pentru un moment pentru a respira profund si Tobias a spus :" Iluminarea voastra este naturala". Apoi mi-a multumit pentru timpurile noastre petrecute impreuna si a plecat. Nu l-am mai auzit de atunci. M-am gandit la acel mesaj de multe, multe ori. Iluminarea mea este naturala? Am inteles aceasta intr-un mod filozofic , ca si " Eu sant deja ascensionat, bla, bla, bla", dar am fost provocat sa simt adevarul din acel mesaj. Tot ceea ce a trebuit sa fac a fost sa privesc in interiorul si in exteriorul meu ca sa stiu ca inca nu am integrat acest minunat concept.                  Sursa : www.crimsoncircle.com