joi, 12 iulie 2012
luni, 9 iulie 2012
Audrey Hepburn - Only you
Vanturile schimbarii bat cu putere spulberand vechiul si lucrurile
expirate , aliniindu-ne cu
adevaratele noastre pozitii. Uriase schimbari sosesc in vietile noastre.
Multe elemente care au fost blocate sau intepenite in
vechile lor pozitii sant acum eliberate. Acum intram pe un drum
super-rapid. Pe durata tranzitiei noastre de la biblioteca in padure,
nu este vorba ca biblioteca dispare, ci ca cele doua lumi sant
rearanjate maret, pana cand acestea fuzioneaza una cu alta creand
un taram total nou. Noi devenim foarte familiari cu acest taram
fuzionat. Noi stim acum ca, cateva din cartile noastre sant
localizate in coroana unui copac si daca deschidem o carte si o pasare
iese afara , acest lucru nu ne surprinde. Pur si simplu
salutam pasarea. Noi locuim acum inafara hartii , in lumi amestecate si
aceasta face ca fiecare zi sa fie o aventura. Luna iulie se
simte ca o panza alba. Nu este usor sa vezi ce urmeaza. Aceasta face ca,
cativa oameni sa fie frustrati si nerabdatori. Aceasta
goliciune insarcinata ii face nervosi, deci ei incep sa prinda frenetic
orice pictura pot gasi si sa o arunce pe panza lor goala. Daca dorim
sa fim adevarati cu noi insine si acceptam ceea ce nu lucreaza in
vietile noastre sau ce nu mai apartine acestora, acum este un
timp profund pentru incheiere. Noi ne conducem barcile cu o
super-viteza, in timp ce santem intinsi dincolo de vechea noastra
zona de confort. Ne miscam prin furtunile noastre perfecte si Palariile
cad peste tot in jurul nostru. Noi nu jonglam numai cu
portocalele, ci si cu lumile, cu cicluri intregi de vieti, adevaratele
noastre scopuri si vise salbatice, impreuna cu Tot Ceea Ce Noi
Santem si Tot Ceea Ce Am Fost Vreodata.Noi santem pe calea rapida acum
si acceleram pe o traiectorie directa in adevaratele
noastre pozitii.Stam fermi in punctul central al TIMPULUI
POTRIVIT-LOCULUI POTRIVIT. Noi santem pregatiti !
Sursa : www.nvisible.com
... daca nimic nu functioneaza, nu mai faceti nimic...
Elibereaza, clarifica, integreaza. Sufletul nu poate ajunge la intelepciune prin vechile sisteme de credinta. Suntem aici pentru iluminare. Iluminarea este despre constientizare, despre simplificare, integrare. Nu puteti integra daca complicati. sursa: http://alessandragrigorescu.blogspot.ro/
duminică, 8 iulie 2012
Gandul pur al dorintei este o recunoastere ca exista lipsa, si astfel un abis si o tensiune interioara.
...........cum depasim acest simt suparator al dorintei? Constiinta noastra unificata actioneaza ca un magnet
pentru tot ce ne este necesar in viata noastra. Asta nu inseamna ca ar trebui sa traim ca niste saraci sau exorbitant de bogati. Inseamna ca tot ce
este necesar pentru ca noi sa traim si sa ne realizam total ca fiinte umane se afla aici. Este implacabila respiratie a vietii-noi o dam afara, ea vine
in interior.Legea atractiei este mai mult o calitate decat o lege-noi suntem magnete umane prin natura noastra si asa cum un magnet atrage doar
prin prezenta sa si prin natura sa, asa facem si noi.Aceasta declaratie poate fi neanteleasa, adica vrea sa spuna ca noi putem sta toata ziua intr-
un scaun si ca lumea va veni la usa noastra. Da, o parte din ''fiinta'' noastra ereditara este o expresie naturala, fericita, curgatoare a sinelui nostru
prin actiune si creativitate. Atractia magnetica a fiintei noastre ne aduce ce este al ''nostru'' de drept, bazat pe constiinta si vibratia noastra, fie ca
este vorba despre oameni, idei, bani, bunuri, energie, adapost si asa mai departe.Doar mintea conditionata crede ca nu avem destul in acest
moment si ca avem nevoie de mai mult pentru a fi completi.
pentru tot ce ne este necesar in viata noastra. Asta nu inseamna ca ar trebui sa traim ca niste saraci sau exorbitant de bogati. Inseamna ca tot ce
este necesar pentru ca noi sa traim si sa ne realizam total ca fiinte umane se afla aici. Este implacabila respiratie a vietii-noi o dam afara, ea vine
in interior.Legea atractiei este mai mult o calitate decat o lege-noi suntem magnete umane prin natura noastra si asa cum un magnet atrage doar
prin prezenta sa si prin natura sa, asa facem si noi.Aceasta declaratie poate fi neanteleasa, adica vrea sa spuna ca noi putem sta toata ziua intr-
un scaun si ca lumea va veni la usa noastra. Da, o parte din ''fiinta'' noastra ereditara este o expresie naturala, fericita, curgatoare a sinelui nostru
prin actiune si creativitate. Atractia magnetica a fiintei noastre ne aduce ce este al ''nostru'' de drept, bazat pe constiinta si vibratia noastra, fie ca
este vorba despre oameni, idei, bani, bunuri, energie, adapost si asa mai departe.Doar mintea conditionata crede ca nu avem destul in acest
moment si ca avem nevoie de mai mult pentru a fi completi.

Gandul pur al dorintei este o recunoastere ca exista lipsa, si astfel abis si o tensiune interioara.
Dar de ce ne
simtim atat de incompleti atat de des? Exact asa cum un
obiect strain poate deranja un camp magnetic, si gandirea noastra poate
deranja fortanoastra magnetica. Daca gandim negativ sau creem o valoare de sine saraca, campul nostru se poate bloca si abundenta care este de drept a
noastra se poate bloca. Este o problema a mentalitatii/emotiilor, a ''eliberarii caii'' astfel incat viata in toate formele sale sa poata curge prin noi.
Un
alt blocaj poate aparea cand noi, din constiinta separarii,
comparam ceea ce au altii cu propria noastra situatie.Constiinta
unificata nu compara (acesta este un alt abis) si accepta total si se
apreciaza profund pentru ceea ce este.
Este ca si mancarea unei mese-va simtiti cel mai bine cand
foamea este
abia satisfacuta.Dar cand mintea vrea mai mult si mancati prea mult
(ineficient), corpul nu se simte bine. Mancarea in plus nu era necesara.
Poate ca asta explica pana la un anumit grad numarul mare al obezitatii
din america, mai mare decat in orice alta tara. Vrem din ce in ce mai
mult- o reflectie a constiintei separarii la lucru. Noi incercam sa
hranim foamea nesatisfacuta a dorintei care este creata in constiinta
separarii si totusi ne putem expanda in constiinta unificata si astfel
simtul dorintei se disipeaza.
sâmbătă, 30 iunie 2012
. BINE ATI VENIT ACASA !
Eu sant entuziasmata in legatura cu dezvaluirea mea si cu trairea in
minunata " vila a mea" care a
fost ascunsa sub toate aceste vechi structuri. Am fost atat de obisnuita
sa lucrez asupra mea, incat acesta a devenit un mod de
viata ; atat de obisnuita sa evoluez, incat am uitat ca acest lucru se
va termina intr-o zi ; atat de devotata sa proiectez, incat am
uitat ca va veni timpul sa ma relaxez si si sa ma bucur de toate.
Imaginati-va ca nu mai trebuie sa munciti in viata voastra. Imaginati-va
ca ati primit raspuns la toate
intrebarile.Imaginati-va ca nevoile va sant completate. Imaginati-va
traind visul casei Sinelui vostru. Aceasta este o schimbare
uriasa in modul in care trecem prin viata, dar asta asteptam din
totdeauna. BINE ATI VENIT ACASA ! Povestile dificultatilor si ale triumfului
nu conteaza. Ereditatea corpului depinde de noi acum. Credintele despre
experienta si realitate pot incepe sa se schimbe si sa
curga. Exista o multime de straturi ale intregii schele pe care le-am
folosit pentru a ne crea pe noi insine si ne poate lua putin timp
pentru a le demola pe toate.Dar exista o multime de ajutor disponibil si
va fi doar atat de greu cat permitem noi, prin mentinerea
vechilor idei despre noi insine.
Sursa : www.crimsoncircle.com
REZEMAT DE GARD ...
. Exista mai multa informatie disponibila decat vreodata inainte, deci
este usor sa impartasesti informatia si experientele
cu altii care merg pe calea iluminarii naturale. Noi avem mai multe
oportunitati de a ne intalni impreuna in persoana, pentru a crea
spatiul sigur pentru iluminare. In shoudul din iunie, Adamus a spus ca
santem la sfarsitul evolutiei. Este timpul sa oprim efortul
pentru a evolua si sa incepem sa traim. Acestea toate fac parte din
procesul iluminarii naturale. Am invatat ca "natural" nu
inseamna neaparat si usor. Mai exista inca provocari zilnice- cand le
vad ca provocari. In zilele mele bune, stiu ca tot ceea ce se
intampla in viata mea face parte din desfasurarea naturala a iluminarii.
O multime din aceste lucruri au de a face cu eliberarea,
deoarece mai este mult de eliberat din constructiile vechiului uman, ca
parte a iluminarii. Multe din energiile interioare se schimba,
ceea ce ,in schimb, cauzeaza schimbari in viata noastra. Daca aceste
schimbari sant privite cu rezistenta, aceasta face ca
iluminarea naturala sa fie foarte dificila, dar daca acestea sant
privite ca parte a iluminarii, atunci beneficiem de intelegerea
binecuvantarilor experientei. Adamus a explicat ca, Corpul Constiintei
va avea iluminarea naturala , deoarece aceasta a fost deja
a aleasa prin suflet. Acum depinde de umani sa o permita si sa o
experimenteze. Sa celebram iluminarea noastra naturala,
neinterferand si avand pace in interior, stiind ca totul in viata
noastra este acum despre acest dar natural.
Adamus a declarat ca noi
gasim aproape orice mod posibil de a face iluminarea nenaturala. Prin
mintea noastra umana noi o planuim, o structuram si facem
din aceasta un scop, in loc sa fie o experienta.Invatatorii spirituali
care nu sant iluminati, predau claselor despre iluminare. In
momentul in care nu credem ca iluminarea noastra se desfasoara cum
trebuie, ne masam cu o crema si bem o fiertura pentru
influentarea energiei iluminarii. Permitand iluminarea ca un proces
natural , aceasta este o uriasa schimbare a paradigmei. In
trecut, constiinta nu era atat de expandata cum este acum , deci doar
cativa s-au deschis catre aceasta si chiar mai putini au
realizat-o.
Dupa
ce a spus ultimul sau "Si asa a fost" audientei de aproape 500 de
shaumbra , el a coborat pe alee, in afara salii de bal. A fost un
moment uluitor, patrunzator. Tobias si cu mine ne-am plimbat prin lumina
soarelui din acea dupa-amiaza minunata din Colorado.
Nu era nimeni prin preajma, doar prietenul meu ingerul si cu mine. Am
facut o pauza pentru un moment pentru a respira profund si
Tobias a spus :" Iluminarea voastra este naturala". Apoi mi-a multumit
pentru timpurile noastre petrecute impreuna si a plecat. Nu
l-am mai auzit de atunci. M-am gandit la acel mesaj de multe, multe ori.
Iluminarea mea este naturala? Am inteles aceasta intr-un
mod filozofic , ca si " Eu sant deja ascensionat, bla, bla, bla", dar am
fost provocat sa simt adevarul din acel mesaj. Tot ceea ce a
trebuit sa fac a fost sa privesc in interiorul si in exteriorul meu ca
sa stiu ca inca nu am integrat acest minunat concept.
Sursa : www.crimsoncircle.com
Abonați-vă la:
Postări (Atom)









Universul este foarte eficient-nu iroseste. In timp ce mintea
conditionata vrea din ce in ce mai mult, universul ofera ceea ce este
suficient pentru scopul vostru si pentru starea de a fi.












