luni, 21 ianuarie 2013

...pentru a schimba viitorul nostru, trebuie sa schimbam credintelele noastre profunde - credintele incorporate in spatele gandurilor si tiparelor comportamentale .


duminică, 20 ianuarie 2013

...ce putem face? Ce urmează?

Prin urmare, ce putem face? Ce urmează? Cum putem să mişcăm lucrurile în direcţia dorită?
Înainte de toate, să realizăm că Noua Paradigmă, cea de-a 5-a dimensiune sau oricum i-am spune, nu este un loc (fie în timp sau spaţiu) ci este o creaţie care începe în interiorul fiecăruia dintre noi.
Ne ridicăm nivelul propriu de vibraţie, procesăm toată negativitatea, infuzăm realitatea şi trupurile noastre cu Energia noastră Esenţială, Lumina şi Iubirea Sursei.
ACUM este momentul în care începe lucrul. Acum când nu mai există date care promit gratificare instantanee să ne distragă, acum putem începe să creăm ceea ce ne dorim cu adevărat să experimentăm pe această frumoasă entitate planetară, Planeta Pământ.
Dacă sunteţi obosiţi, şi eu sunt, luaţi-vă câteva zile libere. Deconectaţi-vă pur şi simplu de la Internet, de la e-mailuri, canale de ştiri şi mergeţi în ţinuturi sălbatice câteva zile. Respiraţi, reconectaţi-vă cu lucrurile bune, cu Gaia. Tot restul este doar o iluzie a confuziei. Apoi, conectaţi-vă cu cinci persoane pe care le consideraţi a avea un nivel de vibraţie foarte înalt. Fie că vă conectaţi cu ei prin intermediul cărţilor lor, blogurilor, retragerilor, sau îi cunoaşteţi personal, faceţi din ei principalele voastre cinci relaţii de pe planetă.
Cei cinci oameni cu care ne conectăm cel mai mult în viaţa noastră de zi cu zi sunt cei cu care ne formăm realitatea.
Inelia Benz

sâmbătă, 12 ianuarie 2013

joi, 3 ianuarie 2013

CEVA SE INTAMPLA ! .....SCRISOAREA LUI GEOFFREY HOPPE PE LUNA IANUARIE 2013

 Adamus a spus ca este de asemenea si sfarsitul unei vechi ere Atlanteene, care a avut de a face cu energiile mentale..Atat de multe cicluri par sa se termine si sa renasca. Nu cred ca va mai fi vreodata un asemenea timp al convergentei si schimbarii in timpul vietii nostre. Si acesta este aici,chiar acum.Nu am nici un dubiu ca 21 decembrie are o energie si un inteles semnificativ. O pot simti profund in inima mea in aceasta saptamana.
CEVA SE INTAMPLA ! Dar nu este in lumea exterioara.Este o miscare profunda in fiecare dintre noi. Nu este o interventie exterioara. Este o transformare interioara. Dar atat de multi o vor rata deoarece ei continua sa priveasca in afara lor.Dupa 21 decembrie vor exista potentiale cum nu au mai fost niciodata inainte.Exista potentialul de a realiza si experimenta cel mai mare dar dintre toate : Iubirea de Sine. Si potentialul de a integra aspectele voastre. Exista marele potential de a permite divinitatii voastre sa fuzioneze cu corpul si mintea voastra in ceea ce Adamus a numit Corpul Constiintei. Cand va treziti pe 22 decembrie si realizati ca este doar o alta zi pe planeta , inspirati profund, in loc sa oftati adanc. Mergeti in interior pentru un moment. Amintiti-va ca voi ati adus toate aceste energii de schimbare personala in viata voastra si viata voastra este in procesul de a face o uriasa schimbare in spiritul constient, incarnat. Priviti cat de departe ati ajuns in ultimii 10-20 de ani , apoi multumiti-va voua insiva cel mai mult ca ati ajuns intacti pana la data marker de 22 decembrie. Lasati de o parte ceea ce se intampla in lumea exterioara si apoi fiti pregatiti pentru o serie de transformari cuantice care incep sa se desfasoare in viata voastra. Vedeti voi, nu a fost niciodata vorba despre ceea ce se va intampla pe 21 decembrie.A fost vorba intotdeauna despre ce se va intampla DUPA acest marker istoric. Sursa : www.crimsoncircle.com                                                                                     

miercuri, 26 decembrie 2012

” Acesta este timpul sa fiu in prezenta mea Eu Sant”. ”Eu sant ceea ce sant”

Acum este timpul doar sa alegem - pentru noi insine - in momentele noastre linistite, in timpul interactiunilor zgomotoase, in timpul meselor, a convorbirilor telefonice, a timpului in care facem cumparaturi, a intalnirilor intime si a momentului adevarului.Cand faceti acea respiratie profunda si constienta atunci cand viata se intampla cu adevarat, alegand sa va expandati si sa va amintiti:” Eu sant ceea ce sant”, in plus la indiferent ceea ce altceva are loc, voi creati un rai pe pamant pentru voi insiva. Cu cat respirati si alegeti mai mult, cu atat mai maret devine acel moment. Si cu cat mai maret devine acel moment, cu atat mai multe potentiale sant acolo pentru ca altii sa le aleaga de asemenea.
Noi dorim atat de mult ca acel mult promis rai sa apara pe pamant. Dorim ca umanitatea sa se trezeasca , sa incetam sa ne ranim unul pe altul, sa incetam sa ne mai fie frica si sa ne amintim cine santem. Dar daca continuam sa asteptam ca acestea sa se ”intample” , vom astepta mult si bine.
Poate fi distractiv si chiar putin productiv sa continui sa incerc sa imi clarific problemele personale, dar la un anumit moment este timpul sa aleg acea respiratie, acea cunoastere si sa pasesc in rai (sau ascensiune, iluminare, indiferent cum o numim) si sa termin cu jocurile. Si asta este ceea ce aleg acum. Peste cateva ore va incepe un nou ciclu. Noi vom observa nasterea unei noi ere, doar cu cateva zile inainte de a comemora nasterea lui Dumnezeu pe Pamant ca Yeshua. Ce mod mai bun de a celebra acest timp pretios decat sa aducem, in sfarsit, viziunea Lui in realitate? De aceea santem aici si acum este timpul. Sursa : www.crimsoncircle.com    Articol scris de Jean Tinder - editor la Cercul Crimson

vineri, 30 noiembrie 2012

Pentru Aurelia si Irina...

Umanii au impartit timpul in 3 parti care nu exista : trecut, prezent si viitor. Doar una dintre acestea este reala - prezentul. Viitorul este doar un potential si trecutul doar o amintire. Voi aveti doar ce exista acum si aceasta este amprenta timpului. Cum este amprenta timpului vostru astazi? Va veni un timp cand va veti atinge unul pe altul, strangandu-va mainile. :" Ce mai faci?" Si voi spuneti :" Sant bine." Si va veni un timp cand va veti intalni unul cu altul :" Cum este amprenta timpului tau astazi? Te pot ajuta intr-un fel? Veti gasi cai de a lucra cu amprenta timpului vostru. De ce este atat de important? Deoarece este tot ceea ce aveti. este ceea ce stapaniti chiar acum, este dreptul vostru chiar in acest moment. Deci, adesea faceti lucruri pentru a prelungi momentul ...beti, fumati si faceti tot felul de lucruri pentru a va expanda constiinta. Acestea doar au tendinta de a va aseza mai mult in acum, nu-i asa? Doriti sa va spunem unul din cele mai mari lucruri pe care-l fac toti umanii, care ii aseaza in acum si are tendinta de a dura ceva timp? Se numeste orgasm si majoritatea dintre voi l-ati avut. Noi speram ca voi toti l-ati avut macar de cateva ori si daca nu, jucati-va cu el. Este amuzant. Dar intreaga idee este ca in acel moment nu va ganditi la viitor, nu-i asa? Nu va ganditi la trecut, nu va ingrijorati de nimic. Santeti in acum si amprenta timpului vostru este perfecta.
Asta va rugam sa faceti, incepeti sa deveniti constienti de noile voastre energii. In loc sa va ingrijorati despre cum aratati in fiecare zi sau daca santeti perfecti pentru societate, intrebati-va cum este amprenta timpului vostru? Cum va bucurati de viata? Ce puteti face pentru a avea urma perfecta in zapada? Aceasta este ideea. Noi va spunem dragii nostri, ca santeti mult mai iubiti decat ati putea sti vreodata. Voi santeti cativa din cei mai mareti ingeri care au trait vreodata oriunde. Ati fost chemati din tot universul si ati calatorit departe. Aceasta chemare a sosit acum 800 de ani pentru ca acum sa fiti aici. A trebuit sa traiti vieti, sa aveti experiente pe Pamant si esecurile voastre, asa cum le numiti voi. Dar voi santeti aici acum si exista o noua amprenta a timpului care are loc. Aceasta nu este doar responsabilitatea fiecaruia individual, deoarece voi cuprindeti de asemenea si amprentele timpului colectivului .
Voi stiti cine santeti. V-ati reamintit de unde veniti si noi speram ca v-am reamintit de proprile voastre inimi ca si copii. Jucati-va frumos, dragii nostri si mai presus de toate, bucurati-va de calatorie. Aceasta este dincolo de intelegerea voastra , dar noi santem incredibil de recunoscatori ca santeti in acest loc pentru a face aceasta tranzitie. Cu cea mai mare onoare va reamintim sa va tratati unii pe altii cu respect. Hraniti-va unii pe altii cu fiecare oportunitate si jucati-va frumos impreuna. Eu Sant ...Detinatorul Timpului. Espavo. Sursa :www.lightworker.com/beacons
 Noi traim acum in ambele lumi : a vechii constiinte de masa si a noii energii. Nu ne trezim intr-o dimineata si dintr-odata ne aflam in Timpurile Noi. Ne-am strecurat cu usurinta, pas cu pas, zi dupa zi. Acum santem partial in noua energie si partial inca in constiinta traditionala. Noii Maestri aleg sa traiasca o viata iluminata ramanand incarnati. In acord cu Adamus , unul din cele mai observabile atribute ale trairii iluminate este ca exista o usurinta naturala si o gratie. Lupta pentru supravietuire este inlocuita de usurinta a tot ceea ce vine spre voi in mod natural, in momentul de acum, fara a trebui sa va ganditi, sa doriti sau sa va stresati in legatura cu ce doriti.Aceasta include abundenta, noile oportunitati,relatiile si intuitiile personale. Noi nu ne mai ingrijoram despre ce ne aduce viitorul, deoarece exista o cunoastere ca totul va fi acolo. Va puteti imagina cat de multa energie si efort mental este eliberat pentru ca nu mai exista nici o grija in legatura cu viitorul?Noi vom indeparta dezordinea si confuzia care obisnuiau sa inconjoare constiinta noastra si facand asta, vom vedea adevarata frumusete si bucurie a vietii. Acestea se afla acolo unde culorile devin mai colorate, muzica are mai multa profunzime si bogatie, mancarea este mai plina de arome si puteti simti actualmente bataia de inima a naturii. Dar de asemenea, ca fiinte iluminate, ne vom intreba:" De ce as ramane?" Contrastul intre pacea voastra interioara si asprimea lumii exterioare poate fi uneori dificil.Veti avea nevoie de o multime de timp pentru voi insiva, departe de zgomotul energetic si seductia constiintei de masa. Iluminarea soseste gradat. Noi traim acum in ambele lumi, cateva zile putin mai mult in constiinta noastra suverana, cateva zile in vechea constiinta de masa.Nu este nici o mirare ca santem confuzi, dezorientati si epuizati !

Respirati profund si multumiti Ascensiunii voastre Traite. Sursa :www.crimsoncircle.com