Acum in luma martie ,este cel mai simplu sa te prinzi pe tine ,sa te vezi pe tine unde esti .Vezi daca mintea ta tace .Te gindesti la ceva ,sau e pace emoticon smile
marți, 24 februarie 2015
vineri, 20 februarie 2015
duminică, 8 februarie 2015
Toti au dreptate
De fapt nu exista timp. Oamenii de stiinta se contrazic daca exista sau nu timp. Toti au dreptate. Oamenii de stiinta valideaza creatiile voastre. Stiinta s-a intors cu susul in jos. O noua realitate incepe sa apara, realitate care nu e cunoscuta inca de stiinta. Nu invalideaza gravitatia, nici legile fizice. Dintr-o data exista mai multe principii si feluri de a trai viata. Fie ca realizati sau nu, sunteti la marginea vietii si asta e greu. Iluminarea e fara timp. E acolo, e acum. Totusi iluminarea este experimentare in timp. Sunteti deja acolo si o experimentati acum. Acesta e cel mai maret timp pe care il veti avea pe aceasta planeta. Destul de trist nu? 
. Am fost atat de futut(rasete) cine ar fi crezut ca am fost atat de limitat? Acea limitare e inca acolo si voi sunteti aici si doar priviti: iluminarea e fara timp. Nu lasati acet timp maret sa treaca fara sa radeti. Bucurati-va. Nu-mi pasa de problemele voastre, nu sunt probleme mari. Si sunt perspective diferite care vor fi foarte neconfortabile. Sunt neconfortabile pentru ca energiile se schimba. Pentru ca se schimba din vechiul corp.Si mintea e putin innebunita. Nu incercati sa va controlati, e inutil pentru ca voi ati cerut sa treceti prin asa ceva. sursa: ssandragrigorescu.blogspot.ro/2014/11/rezumat-should-adamus-iluminarea-e-fara.htmlale

miercuri, 4 februarie 2015
vineri, 23 ianuarie 2015
Despre miracoleeeeeeeeeeeee....
duminică, 11 ianuarie 2015
... în special în următoarea lună:fiţi foarte blânzi cu voi înşivă.
.Am trecut prin multe impreuna, nu mai e loc in viata voastra doar pentru a supravietui. A supravietui sau a fi viu, asta e intrebarea.Nu ati venit aici pentru a supravietui. Cel mai maret lucru pentru o fiinta cu suflet e sa stie eu sunt.Veniti aici pentru a va simti vii.Nu mai putem astepta.Nu cred ca vreti asta, dar totusi ezitati.Iluminarea, realizarea e ceea ce vreti mai mult decat viata.Sa avem viziunea acum.Nu ma refer la ochi, ci la constientizare. Cauldre a avut o experienta aseara.Se uita la o emisiune, manca popcorn si dintr-o data a vazut cum nu a vazut vreodata. Vedea prin dulapuri, perete, putea simti totul fara efort.Dintr-o data constientizarea era acolo.Vedeti cum functioneaza energiile pentru voi. Vedeti cum va compromiteti. Sa trecem dincolo de asta.Viziunea inseamna constientizare. sursa:http://alessandragrigorescu.blogspot.ro/
acestora.
Dar
marți, 6 ianuarie 2015
Motive sa te apuci de citit ...
Poartă tot timpul o carte la tine al cărei titlu te incită s-o citești, dar nu ajungi niciodată s-o deschizi. Asta în posibilitatea în care, cine știe, ești răpit și închis într-o debara. N-ai vrea să te plicitisești.
8.
Vrei să impresionezi o tipă/un tip care nu e de nasul tău. Te apuci să răsfoiești ca apucatul cărți, să recuperezi, să ai subiecte de conversație. Și, brusc, …îți place.
9.
Nu știi când a avut loc Al Doilea Război Mondial, dar știi de ce s-a despărțit Kim Kardashian de ultimul amorez. (cum zicea un sticker: Congratulations! You’re what’s wrong with this world)
10.
Ȋți plac citatele lui Paler de pe facebook atât de mult, încât chiar te duci să-i cumperi o carte. Așa o să poți să-ți pui singur statusurile fără să dai share. Arată că ai personalitate.
11.
Ai văzut pe la știri mai demult câtă controversă a creat satanistu’ de Rushdie. Urăști sataniștii și pe toți cei care îl susțin pe nemernic. Vrei să te cerți cu ei? Pune mâna peVersetele satanice, citește-le ca să urăști cu argumente.
12.
Te îmbeți tare la un amic acasă, te împiedici și lovești biblioteca. Ȋți cade în cap Mallarmé. Și ca să nu fii doar beat, ci și intelighent și să te scoți, reciți cu voce tare prima poezie care-ți vine la îndemână. O experiență nouă.
13.
Vânzătoarea de la magazinul din colț, care toată viața nu a făcut decât să fie vânzătoare, îți spune că a plâns recitind poeziile lui Eminescu.
14.
Cunoști toate știrile, cancanurile, telenovelele, bârfele de la TV și din bloc. Nimic nu-ți scapă. Ai dezvoltat un simț vizionar, știi de la început ce o sa zică prezentatoarea, ce-o să se întâmple în serialul tău, nimic nu te mai încântă și nu te mai surprinde. Totul e previzibil și plictisitor, nimic nu te mai uimește. Soluția finală, o carte.
15.
Când vrei să faci focul în sobă și iei câteva cărți, în timp ce rupi paginile, de plictiseală, ai putea să citești rânduri din romanul ăla și să te trezești aruncând tot mai puține foi pe foc.
16.
Ai auzit la cea mai respectată televiziune că unu’, Cărtărescu, a furat banii pensionarilor cu cărțile lui traduse. Ești atât de nervos pe hoțu ăsta, încât te apuci să-i citești cărțile ca să-i descoperi tacticile de furt.
Dacă mai aveți idei de motive (stupide sau nu) de apucat de citit, răspândiți-le mai jos, prin comentarii.
Dezînvinovățitor:
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


























