duminică, 23 septembrie 2012

Niciodata toamna...

...multi shaumbra sant frustrati deoarece lucrurile nu curg in viata lor, in ciuda tuturor alegerilor, intentiilor si comenzilor pe care le fac. Dar de fapt, viata raspunde adevaratei lor chemari si o manifesta cu precizie.

  .



Toate acele concepte minunate despre a fi neangajat, auto-suficient si sa nu fac compromisuri sant doar atat - concepte marete. Cand am dorit cu adevarat sa am grija de mine insami, totul in viata mea s-a reajustat pentru a se armoniza. Vedeti voi, puteam sa difuzez toate acele nonsensuri iluminate catre lume, dar pana cand nu am facut ceva diferit, mentineam mai mult din acelasi FELDE A FACE LUCRURILE. Nu este vorba despre a forta sau a impinge ; este vorba de a fi real si a misca energia pentru mine. Universul nu va face miracole in viata mea doar pentru ca le-am visat. El raspunde la ceea ce fac acum, constient sau nu. In loc de a vorbi despre iubirea de sine , daca imi acord acum o imbratisare tandra, cuvinte incurajatoare, rabdare si gratie, atunci experiementez iubirea. In loc sa astept ca altii sa ma ajute, daca fac orice ca nevoile mele sa fie implinite, universul imi ofera sustinerea.
Sursa : www.crimsoncircle.com

duminică, 16 septembrie 2012

FELUL DE A FACE LUCRURILE...

...daca
doriti sa investiti timp, energie rabdare, perseverenta, iubire si credinta in sine si in Spirit, fiecare luna va ofera o oportunitate de a
le realiza, deci, noi va sugeram sa fiti pregatiti pentru ceea ce vine. Cand voi santeti pregatiti , santeti capabili sa va descurcati cu ceea ce vine de la sensul maret al
increderii interioare.
Aceasta nu inseamna ca nu vor fi provocari sau lucruri care va vor lua prin surprindere. Ceea ce este
important este ca veti sti in interiorul vostru cu ce lucrati si , va rog, oameni buni, nu va asteptati la rau!!!!!!!
Multe din aceste surprize
neasteptate , pot fi foarte bine unele minunate, unele mai putin asteptate, unele care va vor scutura de orice fel de atasament.La
acest punct, adaug ca , daca algeti sa va balaciti in orice fel de auto-depreciere sau lipsa de oportunitati , noi nu va vom "mitui"
pentru a va schimba felul de a gandi , aducandu-va bunatate sai surprize fericite. Acestea vin la cei care doresc sa munceasca cu
ei insisi si Eu am incredere in fiecare dintre voi , care intelege si stie exact ceea ce vreau sa spun si de ce lucreaza in acest fel.
Deci, dragii mei, noi va sugeram sa petreceti ceva timp scriind ceea ce ati dori sa schimbati - ariile vietii voastre in care va este clar
ce ar trebui sa schimbati. Luati-va putin timp pentru a crea un tablou pentru voi insiva. Noi va sugeram sa va faceti o harta , daca
doriti, unde sa infatisati fiecare luna a anului . Scrieti cuvintele cheie in
fiecare luna , care va vor inspira. Faceti-va o harta personala care va v-a ghida de-a lungul anului. Nu folositi scuze , amintiti-va ca scuzele nu mai sant aplicabile ,
ca ele sant un semn al multumirii de sine si nu este loc pentru aceasta in noua paradigma. Imbratisati Alchimia Constiintei si
permiteti-va voua insiva sa experimentati tranzitia in noua lume cu gratie si usurinta, cu ras, cu bucurie si cu credinta in abilitatile
voastre de a face asta. Deschideti-va inima si mintea voastra pentru a primi. Deschideti-va inima , mintea si ochii sa vedeti maretia
care salasluieste in voi ca indivizi.
Tot ceea ce trebuie sa faceti este sa aveti
incredere in multele brate care va tin, in multele inimi care va iubesc , sa credeti in abilitatile voastre de a face schimbarile
necesare, Cel mai important act din adevarul vostru.     
Sursa : www.crimsoncircle.com

Din ciclu marea muzica...si... acea micuță căsuță în miezul lumii...

Preluat de pe :           http://hyperliteratura.ro/video-cultura-la-liber-pe-strazile-lumii/

sâmbătă, 8 septembrie 2012

Cand vine toamna in luna septembrie...ai ,iai ,iai, iai !!!.......

.... daca santeti fericiti cu modul in care se desfasoara lucrurile in viata voastra, continuati cu ceea ce lucreaza pentru voi. Dar daca doriti ca lucrurile sa fie diferite, incetati sa doriti si incepeti sa faceti ceva !
In loc de a vorbi despre iubirea de sine , daca imi acord acum o imbratisare tandra, cuvinte incurajatoare, rabdare si gratie, atunci experiementez iubirea. In loc sa astept ca altii sa ma ajute, daca fac orice ca nevoile mele sa fie implinite, universul imi ofera sustinerea. In loc sa doresc sa am mai multa energie, daca incep sa exersez, chiar si putin, acest lucru atrage mai multa energie si eu sant energizata. Inertia este o forta putenica. Ea ava mentine acolo unde santeti si aduce mai mult din acelasi fel de a face lucrurile in viata voastra, pentru ca ceva asemenator atrage tot ceva asemanator. Pana cand VOI nu faceti ceva diferit, nimic nu se schimba. Dar daca optiunile din fata voastra nu sant exact ceea ce doriti? Faceti ceva oricum ! Cand doriti sa conduceti spre vest, este o prostie sa urcati in masina si apoi sa nu faceti nimic pentru ca santeti cu fata la est ! In timp ce asteptati ca lucrurile sa fie conduse in " directia potrivita", viata va astepta alaturi de voi. Viata se corecteaza de la sine si voi va puteti manifesta visele - dar numai atunci cand faceti ceva in legatura cu acestea, chiar daca pare sa mergeti in directia opusa mai intai.

Sursa : www.crimsoncircle.com                      Transmis de Jean Tinder -editor la Cercul Crimson

duminică, 26 august 2012

... este ca si cum ati cobori scara.

Sindromul coborarii scarii" nu este exclusiv la recenta Scoala A Vietii Dreamwalker.
L-am vazut intamplandu-se dupa majoritatea evenimentelor perfectionarii constiintei de-a lungul anilor. Impreuna cu participantii
am creat o explozie de energie. Oamenii au avut experiente personale uimitoare pe durata acelor zile. Am simtit efectiv enegiile
miscandu-se, curatand vechiul si aducand noi nivele de constiinta si suveranitate. Imbratisarile si bucuria sant contagioase.
Energia se misca in sus si in jos pe scara spiralata a iluminarii.Dar apoi ceva se intampla. Cum energiile sant absorbite si
shaumbra se intoarce inapoi la viata lor, loveste al 2-lea val de energie. Este un lucru sa experimentezi primul val in spatiul sigur
al work-shopului inconjurati de muzica, Adamus si sute de suflete inrudite.Este un cu totul alt lucru sa il aduci acasa in viata
voastra de zi cu zi. Aici se face adevarata munca.Acum este timpul pentru integrarea profunda. Aici este timpul sa faceti
schimbarea biologica si mentala. Si aceasta este oportunitatea de a face schimbarile in rutinele si obiceiurile si provocarile pe
care ati incercat sa le dizolvati.Aceasta este clasa reala, mult mai mult decat actuala intalnire shaumbra. Aici este locul unde se
intampla.
Voi nu pierdeti ceea ce ati castigat la workshop. In schimb,
aduceti inapoi cu voi ce ati castigat, dar vechea voastra realitate are nevoie de oportunitatea de a se ajusta la noul voi. Al 2-lea val
de energie trebuie sa-si faca treaba in viata voastra. Acesta se ajusteaza sau schimba totul in relatiile voastre cu masina pe care
o conduceti, cu perna pe care dormiti. Cu alte cuvinte, este o gramada de munca de facut inapoi la realitatea casei voastre. Deci,
data viitoare cand Adamus spune ca noi miscam o multime de energii pe durata unui workshop ,sa fiti atenti. Lucrurile se VOR
SCHIMBA cand ajungeti acasa. Permiteti sa aveti cateva zile sau saptamani de purificare si schimbare, respirati de cateva ori si
apoi continuati bucurosi sa urcati scara spiralata in iluminarea voastra. Ceva s-a intamplat, nu numai pe durata workshop-ului , ci
de asemenea si in viata voastra.
Sursa : www.crimsoncircle.com